„To ile planujecie zaprosić gości? No wie tata. Tak kameralnie, jakieś 100…. 180…?”

Ten cytat z kabaretu Ani Mru Mru zawsze będzie bawił. Wesela na taką ilość osób są super, ale trzeba przyznać, że nie każdemu pasują. Są osoby – w tym wielu naszych Klientów – którzy preferują przyjęcia ślubne w bardziej kameralnym gronie. Małe przyjęcie weselne ma swój urok. Można z każdym dłużej porozmawiać i przebywać w gronie tylko „samych swoich”. To nie zmienia faktu, że nadal bardzo ważna jest oprawa całego wydarzenia. W jaki sposób można zorganizować małe przyjęcie weselne, aby było wyjątkowe i niezapomniane? Mamy na to kilka pomysłów.

Małe przyjęcie weselne to też korzyści praktyczne – oszczędność czasu, więcej energii spożytkowanej na to co, istotne przed weselem i – co tu dużo mówić – oszczędność kasy.

Skoro to czytasz, to zapewne to rozumiesz, dlatego – nasze 5 pomysłów na małe przyjęcie weselne.

Wesele pod gołym niebem, czyli wesele w plenerze

Klasyką jest, jeśli chodzi o małe przyjęcie weselne, impreza w plenerze. Na pewno widziałeś to w filmach. Najpierw ceremonia, czy to w kościele, czy pod gołym niebem, a potem przyjęcie. Wszystko w zasadzie odbywa się w jednym miejscu, a nawet można zaprosić księdza na poczęstunek. Twoje wesele odbywa się na tle pięknych widoków (Chata u Migacza zaprasza – Małopolska jest piękna!), jest sielsko i anielsko. Takie rozwiązanie nie wymaga zamawiania wielkiej sali. Nie ma potem potrzeby sprzątania jej, a goście docenią logistyczną skuteczność. Oczywiście takie wesele jest zależne od dobrej pogody, choć na szczęście w sezonie weselnym jest jej bardzo dużo. W sumie, wystarczy, że nie będzie zimno i deszczowo, a Chata u Migacza zajmie się resztą.

Wesele w altanie lub w małym ustronnym domku

Nieco podobną formą spędzania wesela na świeżym powietrzu jest „zaopatrzenie się” w altanę. W ten sposób małe przyjęcie weselne odbywa się w komfortowych warunkach. W altanie jest ochrona przed nadmiernym wiatrem czy nieoczekiwanym deszczem. Można tam rozpalić grilla, usiąść na ławce i zjeść w rodzinnym gronie weselne potrawy. Takie małe przyjęcie weselne jeszcze bardziej zbliża i prowokuje do rozmów. Taniec może odbywać się na zewnątrz albo w środku, w zależności od wielkości weselnej altany. Na szczęście w Chacie u Migacza obie te formy są zapewnione.

Wesele na wyjeździe

No dobra, a może teraz coś bardziej oryginalnego. Twój ślub, Twoja sprawa i nie chcesz na weselu żadnych wujków ani nawet rodziców? Po prostu marzy Ci się pierwsza małżeńska randka w Mediolanie czy Wenecji? A może fundusze pozwalają Ci zabrać wybrankę na plaże Rio de Janeiro by u stóp figury Chrystusa wyznać Jej dozgonną miłość? A może po prostu poszukujecie oboje odmiany i małe przyjęcie weselne chcecie zorganizować gdziekolwiek, byle nie w domu? Polska jest pełna pięknych i romantycznych miejscówek. Takie wesele we dwoje to nie tylko utylitarne korzyści, ale przede wszystkim wydarzenie intymne i wyjątkowe. Niewykluczone jest oczywiście przyjęcie z rodziną, w nieco późniejszym terminie.

Rodzinny obiad plus imprezka dla znajomych

A skoro mowa o przyjęciu i wyżerce. Wesele nie musi być z pompą, a już na pewno nie musisz zapraszać krewnych z siedemnastej wody po kisielu. Bardzo często znajomi i przyjaciele z liceum, studiów czy pracy są o wiele bliżsi i lepiej rozumieją powagę chwili. Jesteście z nimi w tak bliskiej relacji, że nie ma potrzeby tworzyć sztucznego dystansu ani przesadnie podniosłej atmosfery. Jeśli na swoje wesele zaprosisz bliskich przyjaciół na obiad – to i tak będzie dość odświętnie. Po prostu spędzisz czas wśród bliskich. Możesz to zrobić w domu albo wynająć przestrzeń, na przykład taką, jaką oferuje Ci Chata u Migacza.

Przyjęcie bufetowe w domu

Małe przyjęcie weselne można też zorganizować po prostu w domu panny młodej lub pana młodego. Zwłaszcza jeśli chcesz zaprosić tylko „samych swoich”. Nie musisz wtedy obawiać się o konwenanse ani ceregielić się z obrzędami. Po prostu – żenicie się i chcecie, aby najbliżsi cieszyli się Waszym szczęściem. Małe przyjęcie weselne jest wtedy niezwykle unikalne i niezapomniane. Na Twoich warunkach, wedle Twojej diety i zwyczajów. Możesz urządzić stół szwedzki dla gości, na którym znajdować się będą napoje i przekąski, które nie wymagają podgrzewania.

To tylko pomysły. Wesele to tak unikalne i jedyne wydarzenie w życiu, że warto to przeżyć po swojemu. Bez oglądania się na innych. A jeśli Chata u Migacza może Ci w tym pomóc, to tylko przyjemność po naszej stronie.

Kolejny cytat z kabaretu:

„Jeszcze nie pozwoliłem mówić na siebie »tato«.

A do mnie już można!”