Pierwszy taniec Młodej Pary to bez wątpienia jeden z najbardziej emocjonujących i magicznych momentów całej uroczystości. Jesteście już mężem i żoną i po raz pierwszy patrzycie sobie w oczy i tańczycie do swojej piosenki. To rodzaj romantycznego rytuału oficjalnego wejścia w nowy stan małżeństwa. Z pewnością tysiące razy zadawaliście sobie pytanie, jaka jest najbardziej odpowiednia piosenka na pierwszy taniec młodej pary. Nie ma odpowiedzi jednoznacznej, każdy ma swoją!

Jaka jest dobra piosenka na pierwszy taniec Młodej Pary? 

Weźmy za przykład Thinking Out Loud Eda Sheerana. Dla wielu par, które poznaliśmy, to absolutnie ikoniczna piosenka otwierająca pierwszy taniec Młodej Pary. Jest odpowiednio stonowana do chwili jak i celu. Trochę walc, ale też nie do końca powolna klasyczna kompozycja. Umówmy się – to popowa piosenka, ale pomyślana przez samego artystę jako pieśń na pójście do ołtarza.

Od Metalliki po Bruno Marsa. Wiele utworów może nam służyć jako piosenka na pierwszy taniec podczas tego magicznego momentu, kiedy tańczymy razem, po raz pierwszy jako mąż i żona. Co więcej, ten moment jest podstawą celebracji, dzieląc przestrzeń i czas oraz oddzielając obiad od tańca. Nadal nie masz pomysłu, jak wybrać piosenkę na swój ślub? Oto kilka wskazówek. 

Zacznij od ścieżki dźwiękowej pierwszego filmu, który razem obejrzeliście

Twoja pierwsza randka. Pierwszy pocałunek. Koncert. Wycieczka. Każda niezapomniana chwila, która towarzyszyła Wam jako parze, jest częścią Waszej osobistej ścieżki dźwiękowej. Ten, który, kiedy leci w radiu, myślisz  – nasza piosenka.

Szukaj wśród klasyków

“Złoty krążek”, Anna Jantar, Krzysztof Krawczyk. Te utwory i ich wykonania to coś więcej niż frazes i na pewno słyszeliście je na innych weselach, ale mają tę zaletę, że wszyscy je lubią i nigdy nie wychodzą z mody. Będziecie ich słyszeć wszędzie, aż do własnego wesela.

Zrób listę piosenek swojego ulubionego zespołu

Czy widzisz siebie w wolnym tańcu? Czym jest dla ciebie muzyka? Czy uważasz, że tekst pasuje do tego, jak się czujesz lub myślisz, że czułeś się tego dnia? To ważne wskazówki, bo odzwierciedlają osobowość, temperament i towarzyszące tej chwili emocje. 

Pomiń piosenki o tematyce niezwiązanej ze ślubem

Jeśli organizowałeś ślub w stylu vintage, rustykalnym z widokiem na morzem – być może klasyczny walc nie jest odpowiedni. Ślub w stylu retro powinien oznaczać też muzykę w stylu retro. Bardziej nowoczesny ślub = “fajna” muzyka. Piosenka na pierwszy taniec powinna się wpisywać w spójność stylistyczną całego wydarzenia. 

Odśwież hity z lat 80/90

To klasyka pokolenia millenialsów i jest też bardzo dużo muzyki odpowiedniej na wesela. “You are so beautiful” albo “Ta sama chwila” to pierwsze z brzegu przykłady. 

A może utwory rockowe? Klasyki z romantycznym akcentem

Jak na przykład Dżem, Lady Pank, Budka Suflera, Aerosmith czy Bon Jovi. Zawsze staraj się, aby muzyka nie trwała dłużej niż trzy minuty, szczególnie w utworach rockowych, gdzie czasami występują długie partie gitary lub perkusji.

Rozważ wolne piosenki z akcentowanym i lekko erotycznym tonem

Aby zwiększyć temperaturę tego wieczora. Coś dla mniej nieśmiałych – możesz zacząć na przykład od piosenek Lauryn Hill, Sade, Steviego Wondera lub “Sexual Healing” Marvina Gaye’a .

Jeśli nie lubisz tańczyć, wybierz piosenkę, która nie sprawi, że poczujesz się nieswojo

W takiej chwili będziesz już wystarczająco zdenerwowany na parkiecie, by skomplikować sobie życie piosenką, która jest wolna lub wymaga skomplikowanych kroków. Jeśli tempo nie jest w twoim stylu, spróbuj pójść na lekcje tańca na kilka miesięcy przed ślubem i wybierz piosenkę o prostym tempie, może trochę szybszym niż klasyczna, którą możesz łatwo śledzić. Weselne hity Bruno Marsa to świetna opcja.

Przygotuj niespodziankę dla swoich gości

Na przykład wybranie konwencjonalnej piosenki, która po 30 sekundach staje się zabawną i całkowicie nieoczekiwaną piosenką, a nawet zorganizowanie flash moba z większą liczbą tancerzy wspierających. Można tu znaleźć wszelkiego rodzaju popowe piosenki i hity , od Beyoncé po ścieżkę dźwiękową Gwiezdnych Wojen. Tu już masz pełną dowolność. 

Jeśli nie możesz się zdecydować, poproś DJ-a o zrobienie mash-upu

Niezależnie od tego, czy zależy Ci na odtwarzaniu ulubionych utworów, z różnymi rytmami i stylami. Zawsze upewnij się, że osoba odpowiedzialna za muzykę dokładnie wie, którą wersją piosenki chcesz rozpocząć pierwszy taniec. Nie może to być remiks ani cover, nie może mieć nawet innego rytmu niż ten, który ćwiczyliście w domu. 

 

To oczywiście tylko przykład, które mają Was zainspirować. Tak naprawdę Wasz pierwszy taniec, powinien być tylko Wasz.