Wesele w plenerze – najlepsze miejsca w Małopolsce i miasta warte odwiedzenia

Gdzie można zorganizować najlepsze wesele w plenerze w Małopolsce? Dziś przyjrzymy się kilku miastom i temu, jakie atrakcje mogą czekać tam na Młodą Parę. Zachęcamy też do zorganizowania wesela w plenerze u nas. W Chacie u Migacza w miejscowości Biała Niżna, niedaleko Nowego Sącza.

Weź ślub w popularnych miastach w Małopolsce, a na wesele udaj się do nas! Miesiąc miodowy możesz spędzić również w naszej chacie lub w pobliskich miastach.

Województwo małopolskie – najpiękniejsze miasta do odwiedzenia

Wesele w plenerze może odbyć się w naszej chacie. Następnie możesz zorganizować dla siebie i swoich gości wycieczkę do najpiękniejszych miast w woj. małopolskim. A jest co zwiedzać. Wynajmij naszą chatę na wesele w plenerze, a następnie zorganizuj swoim gościom wycieczkę objazdową po Małopolsce!

Kraków fot ewa wiznerowicz facebook.com_wwwKrakowPL

Kraków – historia, katedry i muzea – idealne miejsce na ślub

Dawna stolica Polski słynie ze wspaniałej architektury i urzekającej sceny artystycznej. W programie bogata historia, zamki i muzea. Tutaj może odbyć się Wasz ślub kościelny lub cywilny. Następnie tylko 2 i pół godziny drogi samochodem lub wynajętym autokarem mogą dzielić Was od wesela w plenerze na wsi w górskim stylu. W tym czasie emocje trochę opadną i na pewno zgłodniejecie. A u nas będą czekać na Was przepyszne regionalne potrawy… ale wróćmy do Krakowa. Dlaczego warto odwiedzić to miasto?

Dobre powody, by jechać:

 • Rynek,
 • Bazylika Mariacka,
 • Sukiennice.

Kraków, jedno z najstarszych miast w Polsce, znane jest ze swojej burzliwej historii. Jego muzea, mieszczące się w starożytnych zamkach i okazałych renesansowych pałacach, pełne są królewskich skarbów. Jednak Kraków jest również zakorzeniony w teraźniejszości, o czym świadczy kwitnąca scena artystyczna, rynki i tętniące życiem ulice po zmierzchu.

To 750-letnie miasto było stolicą Polski przez pięć wieków. Kolejni monarchowie budowali zamki i katedry, co nadało miastu szlachetną atmosferę, która trwa do dziś.

Zimą Kraków pokrywa warstwa śniegu, która nadaje zabudowie starego miasta romantyczną atmosferę.

Zakopane fot facebook.com_ZakopaneOfficial_photos

Zakopane – góry, uzdrowiska i narciarstwo

Zanurz się w spokojnej atmosferze Zakopanego. Czekają tam na Was stoki narciarskie, wspaniałe góry, przygody i wiele więcej. Jest to idealne miejsce na miesiąc miodowy, szczególnie jeśli planujesz swój ślub w plenerze zimą. Od Chaty u Migacza dzielić Was będzie również tylko 2 i pół godziny drogi samochodem.

Dobre powody, by jechać:

 • Krupówki,
 • Góra Gubałówka,
 • Szczyt Kasprowy Wierch.

Odetchnij świeżym powietrzem na Gubałówce i podziwiaj jej górską panoramę. Wybierz się również na stoki ośrodka narciarskiego Kasprowy Wierch.

Bukowina Tatrzańska – przyjaźni ludzie, jazda na nartach poza trasami i góry

Bukowina Tatrzańska czeka na Ciebie! Od Chaty u Migacza dzielą Was 2 godziny drogi. Tutaj znajdziesz stoki narciarskie, wspaniałe góry, wesoły park rozrywki i wiele więcej. Jednym z dobrych powodów do odwiedzenia tego miejsca jest niezwykłe Morskie Oko. Idealne miejsce na romantyczną sesje zdjęciową.

Popularne miejsca do odwiedzenia na Bukowinie Tatrzańskiej:

 • Morskie Oko,
 • Park wodny Terma Bania,
 • Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska,
 • Ośrodek Narciarski Kaniówka,
 • Stacja Narciarska Rusin-Ski,
 • Centrum Hawrań.
Jaworzyna krynicka fot facebook stacja narciarska

Krynica-Zdrój – uzdrowiska, pływanie i relaks

Zanurz się w relaksującej atmosferze Krynicy-Zdroju. Czekają na Ciebie stoki narciarskie, relaksujące uzdrowiska, kościoły i wiele innych atrakcji. Weź ślub w Krynicy-Zdrój, a stamtąd udaj się z gośćmi na wesele w plenerze w Chacie u Migacza. To zaledwie 40 minut drogi autem / autokarem!

Popularne miejsca do odwiedzenia w Krynicy-Zdrój

Podczas pobytu w Krynicy-Zdrój znajdź czas na zwiedzenie wyciągu narciarskiego Gromada. Zarezerwuj swój czas, również na podróż przez lokalną historię zatrzymując się w Pijalni Wód Mineralnych. Odwiedź Wyciągu Narciarskim Henryk i znajdź też czas na zwiedzenie Wyciągu Narciarskiego Jaworzyna oraz Słotwiny.

Andrychów – gastronomia, parki tematyczne i przygoda

Przyjedź do Andrychowa po emocjonujące przygody, odwiedź fajny park rozrywki i naturalne piękno. Z Chaty u Migacza do Andrychowa podróż zajmuje 3 godziny samochodem. Co możesz tu robić ze swoimi gośćmi?

Popularne miejsca do odwiedzenia w Andrychowie:

 • Dinolandia,
 • Park miniatur,
 • Magiczna wioska,
 • Muzeum Historii i Etnografii,
 • Ogród Papieża Jana Pawła II z Inwałdu.

Dlaczego warto zorganizować wesele w plenerze w Chacie u Migacza zimą i latem? Uroki Małopolski

Lato i wiosna to najlepsze pory roku na ślub i wesele w plenerze. Często jest wtedy dobra pogoda, a to pozwala lepiej cieszyć się świeżym powietrzem. Po co wynajmować sale i siedzieć w zamknięciu, skoro można świętować ten dzień na łonie natury? 

W ostatnich latach szczególnie modne są wesela wiejskie. Ale niezależnie od miejsca, ślub w plenerze jest idealny na naturalną, ale romantyczną uroczystość. Podczas gdy śluby plenerowe w naturze są marzeniem wielu, wymagają nieco więcej przygotowań niż te, które odbywają się w sali lub innym wynajmowanym budynku. Dlaczego? Rzeczywiście podstawowe udogodnienia (bieżąca woda, prąd, toalety itp.) nie zawsze są dostępne na miejscu, i często nie ma się gdzie schronić w przypadku deszczu lub wiatru. Jednak organizując wesele w plenerze w Chacie u Migacza masz zapewnione te udogodnienia. W razie złej pogody Twoi goście mogą schować się do naszych sal, które pomieszczą 200 osób. Dodatkowo możesz tu zostać na miesiąc miodowy i cieszyć się urokami Małopolski. 

Dzięki planowaniu z wyprzedzeniem i dobremu przygotowaniu Twój wiejski ślub może zakończyć się sukcesem! Skontaktuj się z nami i porozmawiaj o tym, jak chcesz by wyglądało Twoje wesele w plenerze.

Stwórz menu swoich pragnień – Chata u Migacza i przepyszne jedzenie na weselu

Prawdziwe piękno ślubu na świeżym powietrzu polega na tym, że możesz wybrać menu, które byłoby niedostępne w zamkniętym pomieszczeniu. Wykorzystaj to kreatywnie. Wiosna to czas na smacznego grilla, skwierczenie pieczonej świni na rożnie. Natomiast latem delektowanie się owocami, które zostały niedawno zerwane od okolicznych dostawców.

Możemy zbudować dla Ciebie również stolik wiejskich specjałów złożony z różnych kiełbas, serów i innych regionalnych przysmaków i trunków.

Porzuć tradycyjny posiłek weselny – wiejskie wesele w plenerze i różne możliwości

Wesela w plenerze są okazją do porzucenia formalnego trzydaniowego posiłku, który często jest wtedy serwowany. Możesz zorganizować wcześniej wspomnianego grilla, wielkie ognisko i zabawę z zespołem, który będzie grać w naszej altanie aż do białego rana. Wszystko jest możliwe do zorganizowania. Wystarczy się z nami skontaktować! Zapraszamy.