Wesele w plenerze? Oferta dla nowożeńców z powiatów Nowy Sącz i Gorlice

Jeśli Twoim zamiarem jest ślub w plenerze, pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest wybranie odpowiedniego miejsca i dobranie odpowiedniej liczby gości.

Dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest wybranie przestrzeni z krajobrazem, np. taką jak oferuje Chata u Migacza na wesele w plenerze Nowy SączGorlice, ponieważ w ten sposób możesz wydać mniej na dekorację.

Zdecyduj się również na regionalne potrawy, zafundujesz gościom ciekawą podróż kulinarną!

Źródło własne: pieczony świniak w Chacie u Migacza

Lista gości weselnych – wesele w plenerze Nowy Sącz – jakie mogą być koszty i jak zaoszczędzić?

Tworząc listę gości, pamiętaj, że liczba osób może znacznie wpłynąć na wybór lokalizacji, wybór jedzenia i napojów do podania, a także na inne wydatki, takie jak nocleg. Chata u Migacza może pomieścić Parę Młodą i kilku gości weselnych w swoich pokojach.

Zapytaj nas – Chata u Migacza – o ofertę dla nowożeńców z powiatów Nowy Sącz i Gorlice!

Warto wiedzieć, jaki budżet i styl ślubu chcesz mieć

Wesele z większą liczbą gości może nie kosztować tyle, jeśli jest to proste wesele. Z drugiej strony wesele z ogromną listą gości, nawet jeśli jest skromne, w ostatecznym rozrachunku może mieć dużą wartość.

Planowanie listy gości na wesele w plenerze Nowy Sącz, Gorlice – jak to zrobić?

Rozmowy z rodzicami Panny Młodej i Pana Młodego mogą przynieść dodatkowy komfort przy sporządzaniu listy gości, a jednocześnie zgromadzić wszystkich bliskich w tym samym miejscu w jednym z najważniejszych momentów w życiu.

Dobrą propozycją jest sporządzenie listy gości zgodnie z dostępnym budżetem, tak więc, jeśli w Twoim budżecie jest impreza na 100 gości, to sporządzisz listę według kwoty już odkrytej i ustalonej z góry. Dzięki temu łatwiej nie podnosić dodatkowych obciążeń finansowych.

Wybierz datę ślubu w plenerze

Wybierz datę, w zależności od warunków pogodowych panujących w danym okresie, pory roku i miejsca, w którym odbędzie się ceremonia. Wybór lokalizacji zrobi różnicę, ponieważ oprócz tego, że Panna Młoda i Pan Młody z pewnością martwią się kwestią deszczu, mogą im przeszkadzać również okresy silnego słońca i wiatru (szczególnie jeśli wesele w plenerze odbywa się w górach). Jak w wielu przypadkach wszystko w nadmiarze jest złe.

Istnieje kilka opcji jako propozycji dat ślubu, takich jak:

 • data poznania się lub pierwszej randki,
 • urodziny Pana Młodego lub Panny Młodej,
 • data jakiegoś ważnego faktu lub momentu dla pary,
 • wybranie daty w maju, ponieważ jest uważany za miesiąc narzeczonych,
 • data ślubu rodziców Pana Młodego lub Panny Młodej jako sposób ich uhonorowania.

Ważną rzeczą w planowaniu jest to, że data ślubu i wesela w plenerze w Nowym Sączu, Gorlice może bezpośrednio wpłynąć na miesiąc miodowy.

Jak wybrać miejsce na ślub w plenerze? Chata u Migacza – Nowy Sącz, Gorlice

Podczas ślubu plenerowego bardzo ważną rolę odgrywa przede wszystkim wybór odpowiedniego miejsca. Przygotowaliśmy listę rzeczy, które należy ocenić planując ślub w plenerze:

 • łatwo dostępna kuchnia dla kelnerów i gości,
 • dobre oświetlenie otoczenia,
 • piękna sceneria,
 • miejsce jest wygodne, bezpieczne i przyjazne dla gości,
 • teren rekreacyjny dla dzieci,
 • łazienki i pokoje do wynajęcia na nocleg.

Wszystko to znajdziesz w ofercie Chaty u Migacza. Co więcej, jeśli pogoda nie dopisze, zawsze możecie przenieść się do naszej sali.

Ważne jest, aby wszystko, co uzgodniono, zostało opisane w umowie, aby nie doszło do niechcianych niespodzianek. Wesela, które odbywają się na wsi w górach, mają już piękną oprawę, więc nie trzeba tak dużo inwestować w dekoracje.

Warto wyobrazić sobie, jak wyglądałoby Twoje wymarzone wesele – czy byłoby to miejsce z dużą ilością zieleni, czy też byłaby to chwila, aby postawić stopy na zmrożonej trawie i mieć pięknie ośnieżone góry w tle?

Dlatego odpowiednio wybierz porę roku na swoje wesele w plenerze.

Jaka pora roku jest najlepsza na ślub w plenerze?

Ideałem jest unikanie pory deszczowej, w zależności od regionu, w którym mieszkasz, oraz unikanie planowania ślubu zimą (chyba że lubicie górskie zimowe ogniska). Miesiące od marca do września są świetne, ponieważ są to sezony wiosenno-letnie, idealne do przygotowania ślubu w plenerze.

Jednak zawsze ważne jest, aby sprawdzać i monitorować prognozę pogody, aby jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko zakłócenia tego wyjątkowego wydarzenia przez deszcz.

O której porze najlepiej zorganizować ślub w plenerze?

Źródło własne Słoneczniki - Chata u Migacza

Państwo Młodzi zazwyczaj wolą robić tego typu imprezy późnym popołudniem lub wczesnym rankiem. Ważne, aby nie było to w czasie palącego słońca, które przyniosłoby wszystkim dyskomfort.

Najlepszy czas na rozpoczęcie tego typu uroczystości latem to godzina 9.00 lub 15.30, maksymalnie do godziny 16.00. Ważne jest, aby zapewnić jak najwięcej naturalnego światła.

Wesela, które odbywają się późnym popołudniem, mają niezwykłe naturalne oświetlenie, jak to określają fotografowie „Złota Godzina”, gdzie zachód słońca przemienia światła w złote kolory, nadając zdjęciom pewne uwypuklenie, pozwalając im wyglądać niesamowicie,

Jak wybrać dekoracje ślubne w plenerze?

Ogólnie rzecz biorąc, style dekoracji ślubnych na świeżym powietrzu podążają za wzorami, takimi jak: ogród, styl romantyczny, vintage i boho-chic. Warto zapoznać się z każdym z nich i zobaczyć, który styl najbardziej Ci odpowiada.

Zwykle podczas niektórych uroczystości Państwo Młodzi stawiają na wykonanie łuku kwiatowego lub konstrukcji, na przykład pergoli ozdobionej tkaniną i kwiatami.

Jeśli chodzi o proste i piękne wesele w plenerze w górach Nowy Sącz, Gorlice, ważne jest, aby priorytetowo potraktować stół z ciastem, słodyczami i zastawą stołową i tradycyjnymi regionalnymi przysmakami. W ten sposób cała impreza może zyskać więcej, a goście zapamiętają wesele naprawdę wyjątkowo.

Gra świateł może również nadać niezwykły akcent wystrojowi ślubnemu. Możesz zainwestować w wiele świec i lampionów.

Zapraszamy do kontaktu i omówienia szczegółów swojego wesela!